CUMA MESAJLARI ÇİÇEKLİ
 

Resimli Cuma Mesajları


Cuma Mesajları çiçekli olarak hazırladığımız cuma mesajları Görseller içinde Resimli cuma mesajları 2021 yılına girerken en yeni hazırlanmış değişik cuma mesajlarıdır..

Değişik Cuma Mesajları

Şükür ki karanlığı aşan Cuma’ya ulaşan dualarımız var. Hayırlı Cumalar…

Cumamız aşk olsun gönlümüzden geçen en hayırlı dualar kabul olsun. Güzel Cumalar dilerim.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Cuma gününüz mübarek olsun.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

İmkânların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar…

Resimli Cuma Mesajları

cuma mesajları çiçekli
cuma mesajları çiçekli

Evinizden bereket, dilinizden dua, kalbinizden Rahman ve Resul aşkı eksik olmasın. Hayırlı cumalar.

Bunlar, ALLAH’a ve Ahiret gününe inanırlar, iyiliği emreder, kötülükten menederler ve hayr’larda yarışırlar. İşte bunlar iyi kimselerdendir. (Al-i İmran Suresi 3/114) #Hayırlı Cumalar

Allahım, Seni umuyor ve Sana dua ediyorum. Beni hayırlı umutlarıma kavuştur. Günahlarımı bağışla. Senin her şeye gücün yeter.. (amin) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.

Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, “Selam size, bugün Cumadır” derler. (Deylemi) Cuma diğer Cumaya kadar ve fazladan üç gün içinde işlenen günahlara kefaret olur. Çünkü iyi bir amel işleyene on kat sevap verilir. (Taberani)

Cuma Mesajları Çiçekli

Yukarıda listelediğimiz Cuma mesajları görselleri instagram story ve post ölçülerindedir, facebook ve whatsapp gruplarındada paylaşabilirsiniz..

Ey Rabbim… Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…

Ya Rabbi cumayı en bereketli gün yaptığın gibi bizi de o günün bereketiyle bereketlenenlerden eyle. Cuma’mız Mübarek Olsun. Hayırlı Cumalar.

Dini Cuma Mesajları

Allah’ım! İlahi kudretin ve önü alınamaz merhametin ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi! Beni çok ibadet eden Salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle, dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir. Cumanız mübarek olsun inşallah.

“Tehlikeyi doğrulukta görseniz de doğruluğu araştırınız, zira kurtuluş ancak ondadır. (İbn-i Ebi’d-Dünya, No: 449, 264) Doğruluktan sapmadığınız cuma kısa mesajları hayırlı cumalar dilerim.”

“Günlerin en kıymetlisi Cumadır. Cuma günü, bayram günlerinden ve aşure gününden daha kıymetlidir. Cuma, dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır. Hayırlı cumalar!”

“Allah’ın verdiği nimet karşısında kulun “Elhamdülillah” diyerek hamdetmesi, o nimetten daha değerlidir. (İM3805 İbn Mace, Edeb, 55) Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! Elhamdülillah! Cumamız mübarek olsun.”

Resimli Cuma Mesajları
Resimli Cuma Mesajları

“Müminin ruhu, kendisinin dirileceği (kıyamet) günü cesedine geri dönünceye kadar cennet ağaçlarından beslenen kuş gibidir. (İM4271 İbn Mace, Zühd, 32; N2075 Nesfü, Cenaiz, 1 17; MU572 Muvatta’, Cenaiz, 16) Ruhunuz huzurla dolsun, cumanız mübarek olsun.”

“Dört şey sende olduktan sonra dünyadaki kaybından sana bir zarar gelmez: Emaneti korumak, doğru söylemek, güzel ahlâk ve helâl lokma. (İbn Hanbel, II, 177) Helal lokmalar yediğimiz nice cumalara..”

“Allah’ım! Huşu duymayan kalpten, kabul edilmeyen duadan, doymayan nefisten ve fayda vermeyen ilimden sana sığınırım. Bu dört şeyden sana sığınırım. (13482 Tirmizi, Deavat, 68) En güzel Cuma dualarında buluşmak dileğiyle…”

“Rüyası en doğru olanınız, en doğru sözlü olanınızdır. (M5905 Müslim, Rü’ya, 6) Tüm güzel rüyalarınız gerçek, cumanız da mübarek olsun.”

“Kesinlikle hiç kimse kendi el emeğinden daha hayırlı bir yemek yememiştir. (B2072 Buharı, Büyü’, 1 5) Helal kazançlar. Hayırlı cumalar!”

“Allah Teala katında duadan daha kıymetli bir şey yoktur. (T3370 Tirmizi, Deavat, l; İM3829 İbn Mace, Dua, 1) Şükür ki; Karanlığı aşan, cuma’yâ ulaşan duâllârımız vâr!”

Resimli Cuma Mesajları-1
Resimli Cuma Mesajları-1
 

Bir cevap yazın